خريد و فروش
خريد و فروش

خريد طلا و سرمايه گذاري بر آن از متداول ترين شيوه هاي سرمايه گذاري در دهه هاي اخير و خصوصا سالهاي اخير بوده است. چندين شيوه براي سرمايه گذاري طلا وجود دارد كه يكي از آنها خريد فيزيكي طلا است كه خود به خريد چندين نوع از طلا تقسيم بندي ميشود. طلاي زينتي، طلاي دسته دوم، سكه و طلاي آب شده.

با توجه به نياز هر فرد، نوع خريد نيز متفاوت خواهد بود. اما در شرايط كلي و با توجه به نرخ تغييرات قيمت در دوران هاي اخير، خريد طلا يكي از مطمئن ترين راه هاي سرمايه گذاري با بازدهي بالا و حفظ ارزش پول است. قصد ما در اين مقاله شرح دادن فوايد خريد طلاي آب شده است. پس در ادامه با ما همراه باشيد تا در مورد طلاي آبشده اطلاعات بيشتري در اختيار شما قرار دهيم.

طلاي آب شده چيست؟

به طلايي كه ذوب شده باشد طلاي آب شده مي گويند. معمولا طلا براي استفاده اشكال مشخصي دارد. يا به شكل شمش طلا است و يا به شكل سكه و يا اشكال ديگر. براي به دست آوردن طلاي ابشده بايد شمش طلا يا ساير جواهرات را ذوب كرد. طلاي ذوب شده مخلوطي از طلا و فلزات ديگر است كه به آلياژ دلخواه رسيده است.

البته عموما از طلاهاي دست دوم و يا شكسته كه مردم به طلافروشي ها ميفروشند به دست مي آيد. اين طلاها براي اينكه هدر نرود به كارگاه هاي ذوب طلا فرستاده ميشوند تا در آنجا ذوب شوند و بلااستفاده نمانند. از اين جهت است كه طلاي آبشده از ارزش بالايي برخوردار است.

مسئله مهم، در مورد عيار اين نوع طلا است كه با توجه به عيار طلاهاي استفاده شده مشخص ميشود. اين عيار در ايران معمولا 18 عيار است. البته ممكن است كمي كمتر يا بيشتر نيز باشد.

آسا گلد معتبرترين اتاق معاملات طلا آب شده كشور ايران مي باشد.

طلاي آب شده بهتر است يا دست دوم ؟

همانطور كه گفتيم طلاي آبشده را از طلاي دست دوم تهيه مي كنند. حالا سوال اينجاست كه طلاي دست دوم بخريم براي سرمايه گذاري يا طلاي ابشده؟ كدام به صرفه تر است؟

بياييد كمي در مورد خريد طلا و سكه توضيح دهيم. شما در هنگام خريد طلا بايد اجرت ساخت و ماليات پرداخت كنيد. بر فرض كه قيمتي را براي خريد طلا پرداخت كرده ايد. حال فروشنده براي ساخت جواهر موردنظرتان هم مبلغي به عنوان اجرت ساخت دريافت ميكند. در انتها هم مبلغي به عنوان ماليات به كل اين مبلغ افزوده ميشود.

اين موضوع براي طلاي دست دوم هم صدق مي كند. اجرت كمتري نسبت به طلاي نو دريافت ميشود اما به هرشكل ميزان قابل توجهي اجرت در هنگام خريد از خريدار دريافت ميشود كه بر قيمت فروش همان طلا تاثير مي گذارد.

در مورد سكه هم وضعيت به همين منوال است. با اين فرق كه اجرت ساخت به حق ضرب تبديل شده است.

اما طلاي ابشده آساگلد هيچ كدام از اين هزينه هاي اضافي را ندارد. همان مبلغ طلايي كه اعلام شده است را براي هر گرم دريافت خواهند كرد و از همين رو اين نوع طلا براي سرمايه گذاري بهتر است.

يك نكته جالب كه شايد بدردتان بخورد اين است كه شما ميتوانيد همان طلا ابشده را به كوره بفرستيد تا برايتان به شكل جواهر آماده كنند و در اختيارتان قرار دهند. قطعا هزينه كمتري نسبت به خريد طلاي دست دوم و طلاي نو خواهيد پرداخت.

آسا گلد با سابقه ترين اتاق معاملات طلا آب شده كشور ايران مي باشد.

طلاي آب شده بخريم يا سكه؟

در اين مطلب اشاره ي ريزي به اينكه خريد طلاي آب شده آساگلد بهتر است يا سكه كرديم. اما براي رفع سوالات ذهني شما توضيحات مفصل تري براي شما محيا كرده ايم كه ميتواند در انتخاب بهتر به شما كمك كند.

در اين مطلب اشاره شد كه نداشتن حق ضرب و اجرت ساخت براي طلاي ابشده يكي از دلايل انتخاب اين نوع طلا براي سرمايه گذاري است. اما اين دليل براي اعتماد به اين نوع طلا كافيست؟

به طور قطع خريد سكه براي سرمايه گذاري بهتر از خريد طلاي دست اول و يا حتي دست دوم است. چراكه سكه اجرت ساخت ندارد. اما اگر قصد داريد علاوه بر سرمايه گذاري از طلاي خريداري شده به عنوان زيورالات تزيني نيز بهره ببريد داستان متفاوت خواهد شد و تصميم ديگري بايد بگيريد.

اگر طلاي ابشده خريده ايد ميتوانيد آن را به شكل دلخواه دربياوريد و از آن در جهت تزييني بهره ببريد و اگر سكه خريده ايد ميتوانيد آن را در گاوصندوق قرار دهيد و از امنيت آن مطمئن شويد و اين در حالي است كه سرقت طلاي تزييني بسيار راحت تر از سكه است. چراكه عموما در معرض ديد سايرين قرار دارد.

در انتها هم شما با توجه به نيازتان بايد انتخاب كنيد كه چه چيزي برايتان مناسب تر است.

 

نحوه معامله طلاي آب شده؟

شما با مراجعه به مراكز خريد و فروش طلا مي توانيد اقدام به معامله طلاي ابشده كنيد. در معامله طلاي ابشده نيازي به پرداخت كارمزد بالا و يا ماليات نيست. تنها 1 درصد ماليات در هنگام خريد و فروش بايد پرداخت شود كه در مقابل معاملات سكه و طلاي دست اول و دست دوم مقدار ناچيزي به حساب مي آيد.

معمولا عيار طلا 18 عيار است اما چون تركيبي است بايد حتما عيار دقيق آن را بدست آوريد. براي اين منظور ميتوانيد از انگ زدن و يا كد رهگيري موجود بر روي آن بهره بگيريد.

آسا گلد پيشرفته ترين اتاق معاملات طلا آب شده كشور ايران مي باشد.

قيمت طلاي آبشده

اين نوع طلا هم مانند طلاي معمولي است و با نوسانات بازار تغيير خواهد كرد. نكته جالب توجه اين است قيمت طلاي آبشده هميشه از سال قبل بيشتر است و اين نشان دهنده رشد اين نوع طلا است. و چون كارمزد كمي دارد مطمئنا نسبت به ساير سرمايه گذاري هاي طلا، مناسب تر است.

قيمت طلاي آبشده به شكل دقيق مشخص نيست. چراكه نوسانات بازار ارز تاثيرات مستقيمي بر روي آن دارد و در دوره كنوني بايد منتظر قيمت ها در لحظه بود. اما به طور قطع سرمايه گذاري بر روي طلا يك بازي برد برد است.

 

طلاي آب شده از كجا بخريم؟

معرفي يك مركز خريد معتبر براي خريد طلاي آبشده كمي دشوار است. عموما طلافروشي ها طلاي اب شده براي فروش دارند و يا اگر به آنها سفارش دهيد برايتان خواهند آورد. اما نكاتي است كه قبل از خريد بايد آنها دقت كنيد.

نكته بعدي دقت به انگ روي طلا است. حتما به عيار آن توجه كنيد تا هنگام خريد يا فروش عيار را كم و زياد نكنند.

فروش اين نوع طلا به اين علت كه جزو مواد خام ساختن طلا است، بسيار ساده است. اما خريدارن متقلب ممكن است قصد فريب دادن شما را داشته باشند.

اگر از يه مكان مورد اعتماد خريد كنيد و به موارد فوق و قيمت درست طلا در آن بازه توجه كنيد، مطمئنا يك سرمايه گذاري عالي كرده ايد.مي توانيد براي قيمت دقيق طلا از سايت هايي مانند گلدپرايس،كيتكو و آساگلد استفاده كنيد

 

مجموعه ي طلاي آساگلد داراي 20 سال سابقه كار در زمينه ي طلا و جواهر دارنده ي  پروانه كسب سازندگي و فروشندگي طلا از اتحاديه طلا و جواهر استان اصفهان ميباشد. آساگلد معتبرترين، باسابقه ترين و پيشرفته ترين اتاق معاملات طلا آب شده در كشور مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۹:۵۵ ] [ علي شريعتي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 7
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  / ربات افزایش فالوور عضوگرام